Що таке сезонна робота та чи є сенс їхати в Європу на сезон?

Сезонная работа Eurojob. Статья. фото

Для тих, хто планує спробувати відправитися на заробітки за межі України, відмінний варіант – сезонна робота в Європі. За 2-3 місяці ви зможете зрозуміти, чи підходять вам умови праці й життя в іншій країні, чи готові відправитися на роботу на триваліший період.

Для допитливих студентів це можливість не тільки отримати свої перші гроші, а й підучити іноземну мову, придивитися до життя людей за кордоном, завести корисні зв’язки й навички, які неодмінно стануть в пригоді в майбутньому.

Ми пропонуємо вам зорієнтуватися на ринку сезонної праці й вибрати відповідне направлення, рід занять, час року для поїздки. У багатьох країнах Європи відчувається гострий дефіцит на робочу силу в період збору врожаю.

За статистикою близько 70% ринку сезонних робіт складають пропозиції, пов’язані з фізичною працею.

Така зайнятість не передбачає наявності певної кваліфікації або досвіду, тому європейські роботодавці з радістю приймають претендентів з України без вищої освіти або знання мови. Також варто відзначити, що така праця досить непогано оплачується, тому викликає інтерес у наших співгромадян.

Робота на літо за кордоном – куди податися?

Сезонна робота обмежена часом. Зазвичай такі види діяльності припадають на літній період. Всі пропозиції можна розділити на 5 груп:

  1. Сільське господарство. Зазвичай, фраза «сезонна робота» у багатьох асоціюється зі збором врожаю. І дійсно, близько 60% всіх робіт –  прибирання овочів і фруктів.
  2. Готельний бізнес, туризм. У багатьох країнах, куди відправляються на відпочинок, в розпал сезону «не вистачає рук». Тому можна шукати роботу, пов’язану з туристичним напрямком. На відміну від попередньої категорії зайнятості, тут потрібні знання іноземної мови. Оплата, відповідно, вище.
  3. Парки розваг. У літній період відвідуваність таких місць зростає, тому можна спробувати реалізувати свої прагнення там. Знову ж, подібна робота передбачає знання мови.
  4. Будівництво. У багатьох країнах з весни по осінь потрібні різноробочі на будівництво.
  5. Рибне господарство. Країни, які займаються рибним промислом, в літній період гостро потребують робочої сили з перероблення та оброблення риби.

Є багато вакансій з роботою для студентів за кордоном на літо 2021-2022. Можна «махнути» на 2-3 місяці в іншу країну і спробувати себе офіціантом, покоївкою, аніматором. Студенти медичних ВУЗів можуть трохи заробити, влаштувавшись масажистами. Слухачі історичних факультетів можуть спробувати себе на посаді гіда або екскурсовода. Дівчата-студентки без проблем знайдуть вакансії нянь, можна шукати роботу у сфері обслуговуючого персоналу.

До якої країни поїхати?

Сезонна робота останнім часом набирає популярності. Тим, хто планує відправитися на заробітки вперше, потрібно розглядати варіанти, які недалеко від України. Отримавши певний досвід і навички перебування за кордоном, можна розглядати більш віддалене працевлаштування:

  • Сезонна робота в Польщі 2021-2022 приваблива для наших співгромадян як тимчасова зайнятість з різних причин. По-перше, географічна близькість. По-друге, схожість мови й менталітету. Польща чекає претендентів з України з весни до осені. Поширені вакансії – збирачі яблук, полуниці, овочів. Оплата зазвичай становить 1-1,5 злотих за кошик. Можна спробувати тимчасово влаштуватися водієм, медсестрою або доглядальницею. Напередодні новорічних свят в період з листопада по грудень актуальні вакансії з пакування подарунків.
  • У Чехії можна вирушати з травня по червень на прибирання черешні, огірків, моркви. Пізніше – з липня по серпень – потрібні працівники для збору чорниці, малини, сливи. В осінній період можна легально влаштуватися на прибирання картоплі та інших овочів. Окрім вакансій у сфері сільського господарства, потрібні люди для роботи в лісовому господарстві на вирубку лісу і посадку саджанців. Їхати до Чехії вигідно – тут лояльно ставляться до приїжджих з України. Наших співгромадян цінують за працьовитість, відповідальність, дисциплінованість.
  • Сезонна робота в Німеччині 2021-2022. Як і в інших країнах, найбільше тут сезонної роботи влітку. Без знання німецької вас візьмуть на збір чорниці, полуниці в весняно-літній сезон. Зі знанням мови можна спробувати влаштуватися офіціантом або помічником кухаря у сфері громадського харчування, співробітником з прибирання номерів в готелі. Взимку потрібні прибиральники снігу.
  • У Фінляндії теж в основному їдуть в розпал сезону ягід. Але тим, хто планує відправитися на заробітки в цю країну, потрібно бути готовими до того, що фіни дуже педантичні й вимогливі. Але є плюс – вони добре платять. Особливо цінується праця зі збору лісових ягід. Залежно від регіону можна заробити від 1 до 10 євро за кілограм.
  • У Норвегії є сезонна робота з червня по вересень. Це вакансії на тваринницьких фермах, тут потрібні працівники на збір морошки, чорниці та інших лісових ягід, також є вакансії на плавзаводах, потрібні люди для перероблення риби (оброблення, фасування).

Інна з Рівного згадує про свій досвід роботи в Фінляндії:

Як тільки я потрапила в цю країну, зразу в неї закохалася. Чисте повітря, яким неможливо надихатися, привітні люди. Роботи в Фінляндії багато. Якщо ви будете старанно працювати, вас покличуть і на наступний сезон – перевірено.

Олена з Херсонської області згадує:

Поїхала до Польщі на початку травня на збір помідорів. Мені робота припала до душі, оскільки я і вдома люблю «порпатися» на городі. Графік був такий: робота з 6 ранку до 14.00 або до 16.00. Оплата 10 злотих на годину. Працювати важко, особливо в полудень – в теплиці жахлива вологість і висока температура. Але я поїду ще.

Сезонна робота за кордоном 2021-2022 – які потрібні документи?

Вирушаючи на сезонну роботу нелегально, будьте готові до того, що в разі будь-яких форс-мажорних ситуацій ви залишитеся з проблемою самі. Нерідкі випадки, коли роботодавець відмовлявся платити за виконану роботу. Трапляються також депортації з країни.

Для сезонного працевлаштування потрібна віза. Вона відкривається також, як і для постійного, причому робити це потрібно за 3-6 місяців до початку сезону. Також потрібна страховка. У деяких країнах вам знадобиться оформлення ВНЖ. Ті, хто бажають відправитися аніматорами до Франції, бронюють місця зазвичай з зими. Тому краще не ризикувати й довіритися фахівцям з працевлаштування за кордоном – компанії Eurojob.