Робота за кордоном для українців: топ перспективних країн

Работа за границей для: топ перспективных стран - фото

Непроста економічна ситуація і кризи, що змінюють одна одну, мотивують наших співвітчизників шукати роботу за кордоном для українців. У 2018 році за кордоном працювало 3,2 млн українців (за даними видання «Слово та Діло»). Такий попит на українських працівників пояснюється їхньою уславленою працелюбністю та дефіцитом кадрів у Європі.

Розповідаємо про те, які спеціальності затребувані за межами рідної країни та як влаштуватися на гарне місце.

Польща

Саме у Польщу найчастіше їздять у пошуках роботи за кордоном для українців без посередників. Неподалік рідної країни, завжди потрібні кадри, як на сезонну діяльність, так і на постійній основі. Зазвичай не виникає жодних проблем, щоб переїхати до Польщі разом із сім’єю. Зазначається, що мінімальна оплата праці мігранта становить 620 євро. Але її можна підвищити, якщо:

  • готові запропонувати рідкісну спеціалізацію;
  • впевнено говорите і можете вести документацію польською та англійською;
  • маєте великий досвід;

Середня заробітна плата для працівників – 650 євро, будівельників – 813 євро, а IT-фахівців – від 1000 євро.

Якщо під час виконання трудових обов’язків дія візи закінчилася, то на місці можна оформити Воєводський дозвіл. Цей документ дозволить на законних засадах працювати до 36 місяців.

Ким влаштуватися?

Робота за кордоном для українців передбачає такі вакансії:

  • будівельник:
  • сфера послуг (від перукаря до офіціанта);
  • медпрацівник;
  • IT-спеціаліст.

Завжди залишаються актуальними сезонні роботи, догляд за літніми людьми та дітьми.

Словаччина

Словаччина дедалі більше набирає популярності серед претендентів. Вона приваблює гідними заробітками, добрим трудовим законодавством та дуже лояльним ставленням до приїжджих працівників. Жити та працювати у Словаччині дуже зручно, екологічно та перспективно.

Якщо вам важливий комфорт у роботі, ми рекомендуємо дуже уважно придивитися до вакансій зі Словаччини.

Чехія

Пропонує ті ж умови, що й Словаччина, але недолік у більш складному та тривалому отриманні робочої картки. Тому Словаччина стрімко набирає популярності серед заробітчан. Однак Чехія приваблює багатьох, хто хоче отримати її громадянство.

Угорщина

Набирає все більшої популярності серед українців бажаючих заробити швидко і з мінімальними витратами. Часто достатньо лише доїхати до кордону, де вас забере автобус роботодавця та буквально наступного дня після подачі документів на робочу картку (теж за кошт роботодавця) ви вже виходите на роботу. Зарплати на рівні Польщі, але за меншої кількості годин та повністю безкоштовним житлом.

Фінляндія

Робота за кордоном для СНД активно пропонується у Фінляндії. Ця країна знаходиться відносно недалеко і користується популярністю як варіант сезонної роботи. Сюди їдуть українці, щоби збирати сезонні ягоди, коренеплоди та гриби. Тривалість – до кількох місяців. Роботи виконуються групами. Найбільшою популярністю користується вакансія зі збору полуниць, тому працевлаштовуватися потрібно заздалегідь, за два місяці до початку сезону. Побачити остаточний список прийнятих на роботу зможете з кінця грудня до початку лютого.

Досвідчені працівники рекомендують скористатися для пошуку вакансії mol.fi, staffpoint.fi, oikotie.fi або скористатись послугами перевіреної ліцензованої агенції з працевлаштування. Якщо хочете влаштуватись у Фінляндії на довше, то рекомендується сільськогосподарський сектор. Працюючи на фермі можна отримати до 5000 євро на місяць.

Якщо готові відправитися в далекі країни нижче, розповідаємо докладніше про найбільш вигідні варіанти.

Португалія

До цієї країни українці вирушають, розраховуючи отримувати від 1200 євро на місяць. Тут шукають працівників у таких галузях, як сільське господарство, медицина, юриспруденція. Влада лояльно ставиться до приїжджих працівників. Витрати на проживання в країні цілком дозволяють відкладати гроші та відправляти їх рідним.

Ірландія

Для тривалого працевлаштування в Ірландії потрібно мати рідкісну кваліфікацію. Тут робітники спеціальності активно займають громадяни країни. Їм потрібні працівники IT-сфери. Українці цінуються через хорошу освіту та невеликі запити щодо оплати, порівняно з корінним населенням. Для отримання вакансії потрібно отримати візу Великої Британії та письмове запрошення від роботодавця. Заробітна плата в середньому 2000 євро.

Ізраїль

Українці часто прагнуть освоїтися в Ізраїлі через великі заробітки та гідний рівень проживання. Тут потрібні співробітники для сфери обслуговування та освіти. Приїжджі можуть розраховувати на щомісячну оплату 2300 євро.

Робота за кордоном для громадян СНД передбачає величезний асортимент вакансій. Головне, мати необхідний пакет документів та використовувати перевірені джерела пошуку робочого місця.

Роботу за кордоном для українців без посередників краще шукати, якщо у вас вже є досвід заробітку за кордоном та прямі зв’язки із роботодавцями. Початківцям і тим, хто тільки обмірковує ідею трудової міграції, рекомендуємо скористатися послугами агентства Євроджоб.