«Не може бути все безкоштовно … Безкоштовний сир в мишоловці … Щось тут не те … М’яко стелите …» Такі або подібні заперечення менеджери компанії Eurojob чують практично кожен день. На жаль, деякі наші кандидати раніше стикалися з численними недобросовісними рекрутерами, роботодавцями або шахраями. Тому багатьом сьогодні складно повірити в безкоштовне працевлаштування за кордоном. Ми ж працюємо офіційно і надаємо тільки безкоштовні вакансії, як це і повинно бути. Але виявляється що більшість претендентів не знають про це.
Таких компаній як наша в Україні та за її межами одиниці, а от «продавців вакансій» сотні – саме тому так важко віриться в безкоштовні вакансії, особливо людям, які вже не раз користувалися платними пропозиціями роботи за кордоном.
Правда про роботу за кордоном і безкоштовне працевлаштування
Якщо ви шукаєте роботу за кордоном через інтернет, то бачите сотні варіантів і майже всі вони платні. Щоб не платити за вакансії і не попастися шахраям, важливо знайти серйозну компанію, яка займається пошуком співробітників безпосередньо для роботодавців Європи.
Зверніть увагу на наступні документи:
• Виписка з єдиного реєстру юросіб та підприємців – обов’язковий документ для здійснення діяльності в Україні.
• Ліцензія працевлаштування за кордоном – обов’язкова для компаній, які займаються працевлаштуванням за кордон.
• Хороший знак – Свідоцтво на торговельну марку – воно є у компаній, які дуже цінують свою репутацію і не хочуть, щоб від їхнього імені працював хтось ще.
Всі ці документи є у нашої компанії, і знайти ви можете їх на нашому сайті.
Це ще раз підтверджує, що ми працюємо легально і відповідально. Наше головне завдання – допомогти роботодавцям з Європи знайти і найняти персонал з країн СНД.
Саме з роботодавцями ми ведемо всі розрахунки, а не беремо гроші з тих, хто шукає роботу.
Чому робота за кордоном за безкоштовними вакансіях реальна?
Уявіть, що ви вибираєте не вакансію, а автомобіль. Завод його випустив, дилер продає (надає каталоги, розповідає про характеристики, показує авто в салоні). Але тут на ринку з’являються перекупники, які ставлять свій зазор і авто вже коштує дорожче. Так само і в нашій сфері: замість заводів тут роботодавці, замість дилера – наша компанія. Ми допомагаємо вам вибрати вакансію, розповідаємо про всі умови. І, як і автосалон, не беремо грошей за перегляд варіантів і допомогу в працевлаштуванні. І також в нашій сфері є посередники, чия основна мета – заробити на бажанні людей працювати закордоном.
Перекупник ніколи не надасть вам ніяких гарантій, його мета – продати авто якомога дорожче, навіть браковане або бите. Взявши гроші він «умиває руки».
Також діють і «продавці вакансій», вони можуть навішати локшини на вуха про вакансії, «забути» сказати про відрахування із зарплати або платне житло, «переплутати» брутто з нетто і т.п. А ось шахраї професійно продадуть будь-яку вигадану «вакансію мрії», але про це в наступній статті.
Чому офіційним компаніям з працевлаштування не вигідно прикрашати умови вакансій?
Все дуже просто. Вони отримують винагороду за послуги найму від роботодавців не раніше ніж через 1-3 місяці роботи кандидата. Компанії не цікаво якщо людина вийде на роботу, побачить, що його в чомусь обдурили і втече. Інакше доведеться знайти нового кандидата безкоштовно або взагалі заплатити штраф.
Аналогічно і роботодавцям немає сенсу заманювати на роботу неправдивими обіцянками, адже надаючи безкоштовне оформлення, вони змушені витрачати гроші (медогляди, проживання, візові збори і т.п.) Велика плинність кадрів просто не покриє ці витрати.
Іноді запитують: А чому я не можу сам зателефонувати на завод і попроситися на роботу? Навіщо їм посередники?
Відповідь: Великі роботодавці просто не завантажують свої кадрові служби додаткової рутиною, пов’язаної з пошуком, первинним відбором персоналу і багатьом іншим. Плюс часто такі агентства як наше надають послуги з доставки персоналу, підготовці документів і так далі. Роботодавцям простіше і дешевше користуватися послугами агентств, ніж тримати свій спеціальний штат для цих процесів. Саме тому у заводу просто немає такого співробітника, який би зміг правильно відповісти на дзвінок здобувача, і навіть якщо ви додзвонитися до відділу кадрів, вас знову направлять в агентство.
Аналогічно, в більшості випадків, ви не зможете купити автомобіль прямо на автозаводі – вас направлять до найближчого дилера, тому що відділ продажів заводу працює тільки з дилерами, поставляючи їм опт, а дилери займаються роздрібною торгівлею.
Важливо знати: в ЄС заборонено брати гроші з претендентів! А значить, якщо ви платите за вакансію, ці гроші йдуть особисто в кишеню посередника. Саме так ви і можете відповідати посередникам, які намагаються з вас взяти зайве.
А в Україні діє постанова Кабміну №1060 від 16.12.2015, в пункті 9.3 якого сказано, що інформація про умови роботи за кордоном надається безкоштовно!
Пошук роботи безкоштовно: як потрапити на сумлінну компанію
Щоб вас не можна було обдурити, дійте так:
• Звертайтеся в компанію, у якої є перераховані вище документи.
• Якщо у вас просять гроші під будь-яким приводом і обіцяють «золоті гори», відмовляйтеся від цієї сумнівної оборудки.
• Якщо замість робочої візи вам пропонують поїхати працювати по туристичній, не погоджуйтеся.
• Не бійтеся задавати питання. Легальна компанія зацікавлена в тому, щоб задоволений був і роботодавець, і працівник, тому надасть вам повну інформацію.
• Якщо ви фахівець будьте готові до запитань про досвід роботи. У шахраїв одна мета – заробити на рівному місці. Тому їм не важливо, де і ким ви працювали. А нам важливо (дивіться вище). Ми зацікавлені в пошуку відповідних кандидатів.
• Ніколи і нікому не віддавайте оригінал паспорта.
Пошук роботи безкоштовно – це тільки перший крок до поліпшення матеріального становища та допомоги своїй сім’ї. Що робити, коли вакансія знайдена? У цьому теж допоможе Eurojob. Ми допоможемо з укладенням контракту і оформленням потрібних документів. А про чесність і відповідальність каже наша репутації, позитивні відгуки, всі необхідні документи і нагорода «Компанія року 2020».
Залишилися питання? Зв’яжіться з нами в будь-яким зручним способом.
Читайте продовження: Безкоштовні вакансії. Частина 2: як не попастися шахраям при пошуку роботи за кордоном