Робота фахівцем за кордоном

Работа за границей для специалистов и инженеров фото

Корисна інформація для кандидатів-фахівців за кордоном

Пора розвіяти міф про те, що працевлаштування в Європі має на увазі тільки робочі позиції. Наявність певних умінь, знань, навичок і диплома європейського зразка дозволить отримати більш оплачувані посади й дійсно досягти успіху з обраній сфері. Легальна робота за кордоном стає більш реальною при наявності кваліфікації.

Агентство EuroJob підбере вакансію, що відповідає вашій освіті та навичкам. Ми пропонуємо варіанти, які відповідають індивідуальним потребам, ведемо клієнта до початку трудової діяльності в іншій країні.

Кращі напрямки для роботи фахівців

В Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому роботодавці ЄС все охочіше розглядають резюме українців та громадян СНД. Високо ціниця робота інженером в ЄС. Кваліфіковані працівники – завжди цінні кадри. І якщо ви відповідаєте вимогам посади, то відкриєте перспективу тривалого контракту та подальшого облаштування за кордоном.

Що пропонує Східна Європа?

Сьогодні актуальним є підвищений попит на робітників у Польщі через масовий виїзд поляків до Німеччини, і це відкриває нові можливості для українців з сім’ями. Робота в Польщі на рік та більше – це виконання трудової діяльності в країні, яка географічно близька до батьківщини. Стартова зарплата для рядового некваліфікованого працівника в Польщі – приблизно від 420 євро. Але цей показник легко збільшити, якщо:

• маєте затребувану професію;
• добре знаєте польський;
• відмінно розмовляєте англійською;
• володієте достатнім досвідом.

Робота інженером в Чехії оплачується від 26-28 тис. Крон. Але, звичайно ж, найбільша оплата праці пропонується по вакансії IT-фахівця за кордоном – від 1000 євро і вище. Почати кар’єру можна з посади QA тестувальника. Але у найперспективнішою сфери є свої нюанси. Робота програмістом в Чехії доступна тільки після отримання диплома за цією спеціальністю та його підтвердження. Але практика показує, що знайти вакансії в цій сфері можна легко без проблем і за короткий час в будь-який інший перспективній країні.

Працевлаштування в Західній Європі

Продовжити трудову діяльність, наприклад, після Польщі та Чехії можна на роботі в Німеччині. Після вивчення польської простіше налагодити зв’язки з Німецьким роботодавцем та знайти спільну мову з ним. Тим більше, перш ніж відправитися туди необхідно отримати дозвіл на роботу в Німеччині.

Такі дозволи оформляються залежно від того, з якої країни фахівець та з якої причини він вирішив змінити локацію. Примітно, що громадяни ЄС можуть перебувати в Німеччині без будь-якого дозволу. Але не варто відмовлятися від 100% легальних вакантних місць. Агентство EuroJob готове допомогти фахівцям і інженерам знайти роботу в Європі в серйозній фірмі з високими окладами і оформити запитувані документи для легалізації.

Робота в Іспанії – мрія для багатьох українців, яким пощастило одного разу відвідати цю країну. Архітектура, клімат та чудові краєвиди не можуть залишити нікого байдужим.

Статистика показує, що Іспанія посідає друге місце за туристичною популярністю серед країн Шенгену. Теплий клімат, красиві пляжі, футбол і безліч визначних пам’яток – незаперечний бонус не тільки для туристів, а й для трудових мігрантів.

Сьогодні активно беруть в Іспанії на роботу інженерів різних напрямків, пропонуючи їм оплату в розмірі 2500-4500 євро.

Вакансії Прибалтики та Скандинавії

Відкрито для українців (і громадян СНД) і північний напрямок. Робота в Литві передбачає заміщення посад:
• покоївка;
• арматурники;
• будівельник;
• зварювальник;
• різноробочі.

Робота в Фінляндії більше орієнтована на виконання сезонної зайнятості – збору врожаю та ін. В основному, в цій країні пропонується тимчасова діяльність. Але для фахівців з високою кваліфікацією відкриті вакансії, наприклад навіть, електриків, автомеханіків, операторів ЧПУ та ін. Враховуйте, що фіни готові співпрацювати тільки з тими, хто знає їх рідною мовою або, як мінімум – вільна англійська.

Робота інженером в Фінляндії зачіпає різні напрямки: енергетика, оцінка якості послуг, конструкторські завдання, захист від радіації та інші.

Робота програміста в Фінляндії також затребувана, як і в усьому світі. Це одна з небагатьох спеціальностей, де не буде потрібно знання фінського. Програмісти між собою, в основному, розмовляють англійською.
Але якщо програмування не є сильною стороною, то робота водієм за кордоном також користується попитом у всіх країнах. Важливо мати тільки водійські права європейського формату. Працівник з великим досвідом, відсутністю штрафів, мовою завжди цінується в країнах ЄС.

Пропозиції від ОАЕ

Знайти роботу в Еміратах не настільки просто, як в Польщі або Німеччині. Тут більше цінуються мігранти, які займають вакансії обслуговуючого персоналу. Але, маючи кваліфікацію, можна влаштуватися на роботу в ОАЕ інженером. Але тільки якщо вдасться підтвердити дію отриманого диплома, оскільки в Еміратах часто не приймають сертифікати зарубіжних ВНЗ, навіть з високою акредитацією.

Необхідні документи для офіційного оформлення за кордоном для фахівця

Щоб виїхати на роботу до Німеччини або іншої країни ЄС на певний період необхідно надати наступні документи:
• внутрішній паспорт;
• закордонний паспорт;
• довідку про несудимість;
• запрошення від роботодавця;
• заповнені запитувані анкети;
• медичну страховку;
• фотографії та ксерокопії необхідних документів про освіту та досвід.

Дозвіл на роботу ЄС видається зазвичай на від 1 до 3 років з можливістю подальшого продовження. Але тільки за умови, що в результаті співробітник отримав хороші відгуки про свою діяльність та перебування.

Кожна країна може надавати і інші вимоги щодо заповнення документів. Потрібна також ліцензія на працевлаштування за кордоном – документ, який видається Державною службою зайнятості. Без цього підтвердження легально виїхати за кордон на роботу не вийде.

Незважаючи на великі штрафи за нелегальну діяльність, деякі європейці беруть некваліфікованих робітників без оформлення. Але це не стосується найму фахівців, інженерів, лікарів та інших професіоналів за кордоном.

Підписаний трудовий договір дозволить відразу визначити права та обов’язки кожної зі сторін, регулювати умови розірвання трудових відносин. Потрібно завжди уважно його вивчити перед оформленням на роботу. Вакансії по роботі за кордоном за контрактом – пріоритетний напрямок пошуку для багатьох кваліфікованих українців та громадян СНД.

EuroJob зробить ваше працевлаштування максимально зрозумілим та безпечним.

Якщо ви дійсно професіонал бажаючий працювати за кордоном – вам сюди: