Багато шляхів претендентів на роботу ведуть саме до Польщі. Дешеві лоукостери, схожість культур та мотивуючі історії знайомих відкидають зайві сумніви. Але навіть на протореному шляху можуть зустрітися несподівані перешкоди. Для того, щоб ви змогли їх подолати, ми зібрали рекомендації досвідчених трудових мігрантів і ділимося у цій статті.
На що звернути увагу під час влаштування на роботу будівельником у Польщі?
Польща та робота у будівництві – один із найпопулярніших напрямків. Вакансії на будівництві пропонують багато, але досвідчені будівельники рекомендують погоджуватися тільки на офіційне працевлаштування та покриття всіх витрат роботодавцем.
Ознаки поганої компанії:
• Випробовувальний термін без працевлаштування,
• Медогляд, проїзд та купівля робочого одягу за рахунок працівника,
• Наявність неустойки при достроковому припиненні робіт через травму.
Обговоріть ці моменти під час першого спілкування.
Припустимо, ви знайшли роботу муляра в Польщі. Якщо будівельний об’єкт сьогодні розташований біля місця проживання, то після його здачі вам можуть знайти варіант на іншому кінці міста і ваші витрати на транспорт збільшаться. Беріть до уваги і травмонебезпеку такої праці. Навіть потягнута спина може вивести на деякий час. Перевірте, щоб у договорі не було пункту, за якого ви повинні у цій ситуації виплачувати штраф.
Як оплачується робота Польщі на м’ясокомбінаті та що потрібно знати перед влаштуванням?
Заробити на м’ясокомбінаті можна від 8 до 15 злотих на годину. Це вже підсумкове число за вирахуванням податків. При деяких виробництвах відкриті точки збуту та ресторани, там праця найпростіша, але найменш оплачувана: 8-9 злотих на годину. 12 злотих можна отримати на пакувальному цеху, куди влаштовуються і чоловіки, і жінки. Житло надається у форматі хостелу або кімнати у гуртожитку, але за нього може зніматися окрема плата близько 200 злотих на місяць.
Перед устроєм на м’ясокомбінат обговоріть умови проживання та дати заробітної плати. Є роботодавці, які не оплачують накопичену за 2 тижні суму перед відпусткою, а лише після повернення на робоче місце. Уточніть ці моменти на співбесіді.
Перед поїздкою почитайте відгуки про конкретний м’ясокомбінат.
Що говорять про роботу у Польщі різнороби?
Не варто боятися некваліфікованої праці, навіть якщо в Україні ви займали добру посаду чи були підприємцем. Умови праці на фабриках, будівництвах та комунальних підприємствах часто перевершують очікування. До того ж, у Польщі за роботу зарплата нараховується погодинна і виплачується в повному обсязі. Різноробочому можна орієнтуватися на 8-12 злотих на годину. Деякі трудові мігранти після адаптації проходять перекваліфікацію та знаходять оплачувані вакансії з можливістю переїзду всією сім’єю.
Приїжджаючи з України до Польщі на роботу, багато хто накопичує достатню суму на купівлю чи ремонт житла на батьківщині, освіту дітям чи відкриття свого бізнесу.
Але для всіх, незалежно від амбіцій та роду діяльності, є золоте правило: уважно читайте договір, не соромтеся запитувати у роботодавця чи HR-менеджера все, що вам незрозуміло та підписуйте документ лише після його повного розуміння.
Актуальні вакнсії в Польщі ТУТ